You are here: Home > Bez kategorii > Wstążki i taśmy. Ich rodzaje oraz zastosowanie

Wstążki i taśmy. Ich rodzaje oraz zastosowanie

polimex-wstazki-i-tasemki
Prezent obwiązany przepiękną taśmą. Cudownie uformowany bukiet kwiatów opleciony niezwykle elegancją wstążką. To tylko dwa przykłady tego, jakie zastosowanie mogą mieć wstążki i taśmy w życiu codziennym. Producenci takiego asortymentu dwoją się troją, aby dostarczyć jak najlepsze i jak najwięcej rozwiązań w tej dziedzinie. Sprawdźmy jakiego rodzaju taśmy oraz wstążki znajdziemy w pasmanterii oraz jakie mają one zastosowanie.

Tzw. aksamitka, czyli produkt wykonany z niezwykle przyjemnego oraz miękkiego materiału. Dzięki swoim właściwościom, bez większych problemów może zostać naszyta na tkaniny. Często aksamitkę znajdziemy na strojach karnawałowych, gdy staje się jednym z elementów zdobienia. Jednak znajdzie ona swoje zastosowanie również w przypadku procesu lamowania. Lamowanie tunik, sukienek czy podwiązek najlepiej wychodzi przy pomocy aksamitki.

Ząbkowana tasiemka ZIG-ZAG to specyficzny rodzaj taśmy. Specyfika ta wynika z faktu, że niezwykle charakterystycznie się układa w ząbki. Dzięki temu będzie znajdowała swoje zastosowanie choćby w bieliźnie czy odzieży.

Najlepszym wyborem do pakowania prezentów, ozdób dekoracyjnych, a także oprawiania dyplomów czy okolicznościowych kartek będzie taśma brokatowa. Świetnie się prezentuje i z pewnością ozdobi każdy prezent czy zaproszenie na imprezę.

Obok taśm brokatowych należy wymienić taśmy „orderówki”. Tego typu taśma jest przygotowana na specjalne okazje. Jest wykorzystywana jako taśma do odznaczeń. To nieodzowny element każdej imprezy państwowej czy o wymiarze lokalnym.

Tasiemki satynowe pozwalają na różnorodne zastosowanie. Wynika to z faktu, że są dostępne w całej palecie barw i można skorzystać z satynowych tasiemek o najróżniejszych rozmiarach. Przykładowo doskonale się sprawdzają jako dodatek dekoracyjny do torebek czy odzieży.

Taśmy drukowane będą znajdowały swoje zastosowanie przy ozdabianiu kartek okolicznościowych, albumów, a także są najlepszym wyborem dla wszystkich tych, którzy tworzą zaproszenia metodą scrapookingu.

Osoby kreatywne, które zajmują się dekoracjami vintage, wyjątkowo cenią sobie jutowe wstążki. Mogą być zastosowane przy pakowaniu prezentów czy dekoracja na kwiatach doniczkowych. Coraz chętniej po jutowe wstążki sięgają osoby, które zajmują się dekorowaniem sali weselnych.

Taśmy okolicznościowe, czyli wielkanocne, bożonarodzeniowe czy też ślubne. Specjalnie przygotowane z okazji powyższych wydarzeń. Są wykonane z najróżniejszych materiałów i mają już klasyczne zdobienia, związane z konkretną okazją. Zastosowanie wszelakie, począwszy od zdobienia zaproszeń, kartek, poprzez dekorowanie stołów, a skończywszy na estetycznym i eleganckim pakowaniu prezentów.

Jeżeli ktokolwiek poszukuje najlepszej jakości wstążek i tasiemek. Pragnie mieć ogromnych ich wybór w jednym miejscu, to powinien zainteresować się taką ofertą: https://polimex.net/pl/sklep/7-tasmy/272-wstazki-i-tasiemki

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Comments are closed.