You are here: Home > Psy myśliwskie > Czy każdy może mieć psa myśliwskiego?

Czy każdy może mieć psa myśliwskiego?

piesmysliwski

Psy myśliwskie, jak sama nazwa wskazuje, były nieodłącznym towarzyszem myśliwych na polowaniach. Dziś ich rola się znacznie zmieniła, przez co stają się towarzyszami życia nie myśliwych, ale wielu z nas. Praktycznie każdy może sprawić sobie psa myśliwskiego. Jednak to, że każdy może być opiekunem tego typu psów, oznacza, że opieka nad nim jest prosta?

Co należy wiedzieć o psach myśliwskich? Czego oczekiwać od tych psów, jaka jest ich natura? Jakie obowiązki czekają przyszłego właściciela psa myśliwskiego?

Psy myśliwskie różnią się od siebie wszystkim
Na samym początku należy mieć świadomość, że różnorodność ras psów myśliwskich jest tak ogromna, że różnić się mogą one od siebie diametralnie. Różnorodność wynika choćby z rozmiarów, charakterów, zachowań, a także tego, jak należy się nimi na co dzień opiekować, co im zapewniać.

Jakie warunki zapewnić psom myśliwskim?
Podstawowa sprawa, nie tylko w przypadku psów myśliwskich, to oczywiście warunki, w jakich przyjdzie mieszkać. Trzeba przecież pamiętać, że wszyscy domownicy muszą czuć się komfortowo, mieć odpowiednią przestrzeń do życia na pewnym poziomie. Oczywiście nie należy wysuwać błędnych wniosków, takich jak tych odnośnie dużych przestrzeni, wielkiego ogrodu. To nie wystarczy psom myśliwskim. Nie wystarczy wypuścić psa do ogrodu i oczekiwać, że będzie zadowolony. Naturalnie, tego typu przestrzenie będą dobrym pomysłem, jednak jako uzupełnienie dbania o swojego psa myśliwskiego.

Ile czasu możesz poświęcić swojemu psu?
Czy wybierając psa myśliwskiego, możemy poświęcić mu odpowiednio dużo czasu? Czy jednak oczekujemy, że zajmie się sam sobą, a szybki poranny spacer i jedno wieczorne wyjście wszystko załatwi?

Psy myśliwskie potrzebują długich spacerów w towarzystwie opiekuna. Natury nie oszukamy, dlatego szybkie wyjścia na świeże powietrze, czy też wypuszczenie na ogród w żaden sposób nie zrekompensuje psu braku długich wyjść na łono natury. Mają znacznie więcej energii od psów innych ras, więc muszą ją gdzieś spożytkować.

Oprócz spacerów należy pamiętać, że psy myśliwskie, z uwagi na swoje geny, charakter, potrzebować będą odpowiednich szkoleń. Ich wychowanie, szkolenie jest trudniejsze niż w przypadku innych ras.

Osoby zapracowane, które od rana do wieczora są poza domem, raczej niech odpuszczą sobie nie tylko psy myśliwskie, ale i również inne. Wszyscy ci, którzy są aktywni fizycznie, ale nie mogą dzielić swojej aktywności z innymi, nie zagwarantują psom myśliwskim odpowiedniej aktywności, spacerów długich i ciekawych.

piesmysliwski2

Mieszkanie, dom w mieście to niezbyt dobra lokalizacja
Jeżeli mieszkamy w mieście, jeżeli mamy daleko do natury, lasu, łąk, to koniecznie musimy pomyśleć o tym, czy zapewnimy psom myśliwskim warunki do częstych spacerów. To bardzo ważne, trzeba mieć na uwadze, że spacer po betonowym mieście nic nie daje psu myśliwskiemu.

Jak wynika z powyższych, posiadanie psa myśliwskiego jest dość sporym wyzwaniem. Osoby, które do tej pory nie opiekowały się psami, powinny sobie raczej odpuścić takie rasy. Również, kiedy nie można spełnić określonych warunków związanych z komfortowym zamieszkaniem, lokalizacją, brakiem czasu, lepiej pomyśleć nad inną psią rasą, czy też zrezygnować z posiadania zwierzaka.

Tags: , ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Comments are closed.