You are here: Home > Nieruchomości > Zróżnicowanie cenowe mieszkań w Gdańsku

Zróżnicowanie cenowe mieszkań w Gdańsku

mieszkania4

Ceny mieszkań w Gdańsku należą do jednych z najwyższych w Polsce. Za metr kwadratowy, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, należy zapłacić dość dużo. Gdańsk to obok Warszawy jedno z najdroższych miast w Polsce, w tej materii. Oczywiście można znaleźć ciekawe oferty lokali mieszkalnych w przyzwoitych cenach. Dlatego też warto wiedzieć wszystko o zróżnicowaniu cenowym w Gdańsku oraz o tym, gdzie warto szukać mieszkania do zakupienia.

Nie ulega wątpliwości, że średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Gdańsku jest śrubowana z uwagi na liczne inwestycje budowane w zabytkowym centrum i jego okolicach. Do tego dochodzą inwestycje realizowane blisko pasa nadmorskiego. To właśnie to powoduje, że mamy do czynienia z tak wysoką ceną za metr mieszkania. Ale czy rzeczywiście jest sens poszukiwania mieszkania właśnie w takiej lokalizacji? Niekoniecznie, chyba że ktoś koniecznie pragnie mieć za sąsiadów osoby, które przybywają na wakacje, spędzają tutaj urlop. Po prostu w pasie nadmorskim, w centrum i okolicach wiele mieszkań kupowanych jest jako inwestycja. Wcale to nie może dziwić, wszak Gdańsk jest popularny wśród turystów z całego świata, a dodatkowo stopa zwrotu z takiej inwestycji jest kilkukrotnie wyższa, niż np. lokata bankowa. Dodać należy również bezpieczeństwo takiej inwestycji. To w takim razie na jakie ceny mieszkań w Gdańsku mogą liczyć ci, którzy poszukują w innych lokalizacjach, w innych dzielnicach?

mieszkania5

Na pewno trzeba jednoznacznie stwierdzić, że dzielnice oddalone kilka kilometrów od centrum są ciekawym wyborem. Dzieje się tak z wielu przyczyn. Po pierwsze budowane są mieszkania, osiedla niezwykle funkcjonalne. Po drugie okazuje się, że oprócz mieszkania w wielkim mieście, ma się łatwy dostęp do infrastruktury rekreacyjnej, a niektóre z dzielnic leżą na granicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Po trzecie, bliskość linii tramwajowej, komunikacji autobusowej, a także Pomorskiej Kolei Metropolitalnej sprawia, że dojazd do centrum, czy innych dzielnic nie stanowi większego problemu. Po czwarte, większość gdańskich dzielnic, nawet tych oddalonych znacznie od centrum dysponuje odpowiednią infrastrukturą, w postaci sklepów, usług, placówek zdrowotnych, czy też edukacyjnych.

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Comments are closed.