You are here: Home > Usługi > Jakie zalety posiada polar?

Jakie zalety posiada polar?

polar Polarowe kurtki, bluzy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ludzi. Praktycznie każdy z nas posiada różnego rodzaju odzież wykonaną z tkaniny polarowej. Warto jednak przybliżyć zalety związane z materiałem polarowym. Dlaczego cieszy się taką popularnością? Dlaczego warto posiadać odzież wykonaną z polaru?

Należy mieć na uwadze, że tkanina polar to dość nowe odkrycie. Firma Malden Mills wynalazła polar w roku 1979, co okazało się dość dużą rewolucją w świecie odzieży. Tkaniny polarowe są oparte o tworzywa sztuczne i PET.

Zalety tkaniny polarowej
Warto wiedzieć, że tkanina polar znakomicie sprawdza się do produkcji odzieży, nie tylko sportowej. Nie chłonie wilgoci, nie jest podatna na jakiekolwiek zamoczenia. Wynika to z faktu, że maksymalnie polarowa tkanina wchłonie wodę jedynie w wysokości do 1% swojej wagi. Taka zaleta sprawia, że polarowa odzież jest idealna termicznie, przydaje się w sytuacjach kiedy nie dopisuje pogoda, w trakcie np. wędrówek pieszych. Innego rodzaju zaletą tkanin polarowych jest fakt, że bardzo szybko wysycha. To przydatne właśnie kiedy dopadnie nas deszcz.

Polar jest również niezwykle łatwy w czyszczeniu. Jakiekolwiek plamy, zabrudzenia schodzą bez większych problemów. Należy również wiedzieć, że materiały polarowe niezwykle trudno zniszczyć, co przekłada się na to, że dobrej jakości np. kurtka polarowa będzie służyła przez wiele lat.

Wybierając polarową odzież należy jednak kierować się jakością. Szukać produktów przygotowanych przez renomowanych producentów. Tylko w ten sposób będzie miało się pewność, że tkanina polar jest odpowiednio dobrej jakości.

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Comments are closed.